Na rynku jest tak dużo przeróżnych perfum, że bardzo ciężko zdecydować się na zakup. Wąchanie kilkunastu różnych zapachów sprawia, że w pewnym momencie sami nie wiemy, czy perfumy rzeczywiście nam się podobają.

Sprawdź nuty zapachowe

Jeśli lubimy mocne zapachy, bardzo dobrze sprawdzą się nuty korzenne, natomiast gdy zależy nam na odświeżającym, lekkim zapachu, zdecydowanie lepiej wybrać te cytrusowe, które należą do grupy zapachów dodających energii. Musimy pamiętać, że nasze preferencje zmieniają się pod wpływem np. nastroju, dlatego jeśli mamy gorszy dzień, lepiej odpuścić zakup perfum, ponieważ może się okazać, że wybierzemy zapach, który będzie kojarzył nam się z przygnębieniem i smutkiem. Pamiętajmy również o nutach zapachowych, czyli stężeniu składników i czasu ich utleniania. Istnieją 3 warstwy, które określa się jako:

  • nuta głowy – decydująca, wyczuwalna jako pierwsza;

  • nuta serca – pojawia się po około 30 min. i wyczuwalna jest do nawet 4 godzin;

  • nuta bazy – tło perfum, które pozostaje wyczuwalne nawet przez kilka dni.

Sprawdź najlepsze perfumy

W najlepszych perfumach utrzymana jest nie tylko równowaga zapachowa pomiędzy poszczególnymi nutami, ale również ich jakość jest dużo wyższa, dlatego jeśli zależy nam na eleganckim, pełnym harmonii zapachu, lepiej wybrać np. Euphorię, perfumy z tzw. ?ogonem? i długo utrzymującym się zapachem, niż niesprawdzoną wodę toaletową, która szybko traci zapach i w ostateczności nie spełnia podstawowego założenia, którym jest dostarczenie nam walorów zapachowych przez cały dzień.