Perfumy są jednym z najczęstszych pomysłów na prezent z okazji świąt, urodzin lub rocznicy, ponieważ lubimy, gdy osoba obdarowana pachnie w przyjemny dla nas sposób. Jednak czasami zdarza się, że zapominamy o tym, co jest w takich chwilach najważniejsze – perfumy mają się podobać przede wszystkim tej osobie, która ich używa. Jak zatem kupować zapachy na prezent, aby nie zaliczyć faux pas?

Określ gust obdarowywanego

Jeśli spędzamy z kimś dużo czasu, bez trudu potrafimy określić, jakich kompozycji zapachowych używa najczęściej, dlatego jeśli chcemy kupić perfumy dla mężczyzn warto zapamiętać nazwy używanych dotychczas produktów, aby nasz prezent nie okazał się niewypałem. Mając sporządzoną listę ulubionych zapachów, możemy szybko znaleźć produkt, który jest z tej samej grupy zapachowej. Istnieją też pewne dobre praktyki podczas zakupu perfum:

dla osób w wieku nastoletnim możemy wybrać śmiałe zapachy;

dla 20-30 latków – można delikatnie obiec od preferowanych nut zapachowych lub zaproponować nowe, np. Euphoria, perfumy inspirowane nowojorskim szykiem;

dla 30-40 latków – wskazana ostrożność przy dobieraniu zapachów (warto sprawdzić, jakie perfumy są przez taką osobę najczęściej wybierane);

osoba powyżej 40 roku życia – wskazana duża zachowawczość podczas doboru perfum.

Prezenty wybieraj rozsądnie

To, jak bardzo odbiegniemy od preferowanych zapachów, zależy również od stopnia bliskości z daną osobą, dlatego w przypadku dalekiego krewnego, lepiej pozostać przy klasycznych bukietach zapachowych, natomiast dla małżonka można wybrać coś, co naszym zdaniem idealnie pasuje do jego osobowości i stylu.