Są na ryku takie perfumy, które od lat cieszą się nieustającą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Co takiego sprawia, że takie klasyki trafiają w gust wielu pokoleń i wciąż są uważane za najlepsze perfumy wszechczasów?

Dolce Gabbana – ponadczasowy styl kobiet

Są perfumy, które używamy sezonowo lub po jakimś czasie zaczynają nas nudzić, dlatego niechętnie do nich wracamy. Jednak są również takie, które od pokoleń są uznawane za absolutny must have każdej kobiety lub mężczyzny. I choć każdego dnia powstają nowe zapachy, trudno jest dorównać klasykom. Niemal każdy z nas wie, jak pachną najpopularniejsze perfumy na świecie, które stały się symbolem tzw. ?piątej próby?. Podobnie perfumy Dolce Gabbana, które skradły serca wielu kobietom i stały się symbolem szyku, dobrego gustu i pożądanej elegancji. Fenomen tych perfum może wynikać np. z użycia kwiatowo-orientalnych składników, tj.:

  • bergamotka;

  • lawenda;

  • szałwia;

  • kwiat pomarańczy i cytryny;

  • tytoń;

  • cedr.

Proporcje składników oraz ich najwyższa jakość sprawiła, że Dolce&Gabbana stworzyła zapach dla pewnych siebie kobiet, natomiast sam zapach jest definiowany jako klasyczny, wyrafinowany i tajemniczy.

Versace – męski punkt widzenia

Podobnie jak Dolce&Gabbana, ogromną popularnością cieszy się Versace – perfumy męskie, które szturmem zdobyły europejski rynek i również stały się symbolem dobrego stylu. Ich lekkość a zarazem mocne zakończenie sprawia, że od lat zajmują jedne z pierwszych miejsc w rankingach najpiękniejszych męskich zapachów, które kojarzone są z silną osobowością człowieka sukcesu.