Perfumy mówią o nas więcej niż podpis – te słowa jednego z najpopularniejszych projektantów mody są kwintesencją wszystkiego, co można powiedzieć o zapachach zamkniętych w pięknych szklanych flakonikach. Uwielbiamy dobrze wyglądać i pięknie pachnieć, ale czy na pewno wiemy, jak łączyć ubrania z perfumami?

Perfumy potrzebują dobrej oprawy

Francuskie domy mody słyną z tego, że oprócz pięknych ubrań i kostiumów, znajdziemy tam również setki tysięcy flakoników z perfumami, które są dobierane do stroju oraz cechy charakteru, którą chcemy podkreślić.

Okazuje się bowiem, że źle dobrane perfumy, mogą całkowicie zniszczyć całą naszą kreację, dlatego warto zapamiętać kilka wskazówek, które pomogą nam dobrać odpowiedni zapach do okazji i stroju:

  • klasyka lubi być podkreślona – przy klasycznym stroju do pracy, warto wybrać delikatne, nieco kremowe zapachy;

  • sportowy styl lubi lekkość – jeśli wybieramy się na wycieczkę rowerową, zrezygnujmy z ciężkich zapachów na rzecz tych świeżych i cytrusowych;

  • za dnia łagodnie – w ciągu dnia poleca się używanie łagodnych i dyskretnych perfum, które nie będą aż tak mocno wyczuwalne przez np. wszystkich uczestników konferencji;

  • wieczory są przeznaczone dla intensywnych zapachów, które podkreślają mocny makijaż i stylizację.

Jakie perfumy na wieczór?

Jeśli szykujemy się na romantyczną kolację, warto zadbać nie tylko o zjawiskową sukienkę, ale również odpowiedni zapach. Bardzo dużą popularnością cieszy się Euphoria – perfumy, które kryją w sobie intrygujące połączenie czarnej orchidei z cytrusowymi nutami. Sięgają po nie kobiety pewne siebie, które nie boją się żadnych wyzwań, a zarazem cenią sobie ponadczasową elegancję.